Ülgen Roket Takımı‘nın Ziyareti

Ülgen Roket Takımı‘nın Ziyareti

Üniversitemizin bünyesinde 2018 yılında kurulan DPÜ Uzay ve Havacılık Topluluğu, TEKNOFEST 2020 için Mühendislik ve Uzay Bilimi alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl Aksaray'da düzenlenecek olan TEKNOFEST ROKET yarışmasına danışman öğretim üyemiz Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve Arş. Gör. İnci Umakoğlu’nun rehberliğinde hazırlanan Ülgen Roket Takımı Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Atilla BATUR'u makamında ziyaret ettiler. 

Prof. Dr. Atilla BATUR, topluluğumuzun çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade etti ve bu yılki TEKNOFEST için yürütülen çalışmalar hakkında akademisyenlerimizden ve öğrencilerimizden bilgiler aldı. BATUR, Ülgen Roket Takımı'nda görev alan öğrencilerimize ve danışmanlarına çalışmalarında desteklerini ifade etti. Genel Sekreterimizin çalışmalara ilgi göstermesi karşısında takım üyeleri de memnuniyetlerini ifade ettiler.

Öte yandan, 2019 yılında TEKNOFEST kapsamında katıldığı Roket Yarışmasında Alçak İrtifa Kategorisinde 571 takım arasından finale kalmayı başaran Uzay ve Havacılık Topluluğumuz, 2020 TEKNOFEST ROKET Yarışmasına Orta İrtifa kategorisinde katıldı ve üç farklı elemeden başarıyla geçen Ülgen Roket Takımımız finale kalan 44 takım arasına girmiştir.

Son Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, Pazartesi